Stacje z młodymi operatorami w akcji December YOTA Month Award.
Dodane przez SP3SLU dnia 2014-12-09 / 16:36
Stacje z młodymi operatorami w akcji December YOTA Month Award.

Od tygodnia na pasmach amatorskich pracują aktywnie stacje okolicznościowe z ponad 30 krajów, obsługiwane przez operatorów w młodym wieku. Jest to kolejna impreza operatorska i jednocześnie akcja dyplomowa w wykonaniu YOTA. "Youngsters On The Air", czyli "Najmłodsi w Eterze" rozwijają pod skrzydłami IARU i doświadczonych liderów młodzieżowe inicjatywy krótkofalarskie. W okresie letnim YOTA przy współpracy z krajowymi stowarzyszeniami krótkofalarskimi organizuje międzynarodowe obozy szkoleniowe. Zimą aktywność przenosi się na fale eteru. Wszystkie ich działania łączy wspólny cel - zwrócenie uwagi świata krótkofalarskiego na młodzież i przyczynienie się do powstawania nowego narybku w naszym środowisku. Aktualnie czynna jest sieć radiostacji okolicznościowych, przydzielających punkty do dyplomu December YOTA Month Award.

Szczegółowe informacje, regulamin dyplomu, znaki wywoławcze, zdjęcia znajdują się w witrynach internetowych o niżej podanych adresach:

http://www.ham-yota.com/december-yota-month/

http://www.ham-yota.com/wp-content/uploads/2014/11/YOTA-December-MONTH-2014-Bulletin-2.0.pdf

Dyplom jest elektroniczny, bezpłatny i atrakcyjny. Obsługa QSL, zgłoszenia na dyplomy, logowanie łączności - wspomagane informatycznie za pośrednictwem Internetu.

PZK reprezentuje radiostacja HF0YOTA, obsługiwana przez operatorów Szkolnego Klubu Krótkofalowców SP6PYP z Bystrzycy Oławskiej. Od początku grudnia na HF0YOTA nawiązano ponad 1000 QSO. Operatorzy (w tym najmłodsi członkowie SP DX Clubu) preferują styl pracy DX-pedycji, dobrze radzą sobie z powstającym niekiedy pile-up'em i skupiają się głównie na łącznościach międzynarodowych. Robią to oczywiście w czasie wolnym od nauki. Czuwa nad nimi Tomasz SP6T.

Info: Jerzy SP3SLU